rounded_img

Misja i wizja

Misją przedszkola „Słoneczko” jest rozwijanie indywidualnych zdolności i potencjału każdego dziecka . Pragniemy pomóc dziecku w praktycznym poznawaniu tajemnic otaczającego świata poprzez stworzenie najlepszych warunków umożliwiających jego pełen fizyczny, społeczny, emocjonalny i poznawczy rozwój. Przedszkole będzie funkcjonowało i opierało się na zasadach korczakowskich.

rounded_img

Adaptacja dziecka w przedszkolu

Dziecko przez pierwsze dni pobytu w przedszkolu jest zdezorientowane, to dla dziecka duży stres. Nie wie z kim ma nawiązać bliższy kontakt emocjonalny i kto będzie zaspokajał jego potrzeby.

Otoczone, dotychczas, troską i uwagą rodziny nagle znajduje się w miejscu, gdzie wszystko jest obce, inne: przedmioty, osoby, rytm dnia.