Misja i wizja Przedszkola

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

/Janusz Korczak/

PRZEDSZKOLE NA MIARĘ XXI WIEKU

NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE SŁONECZKO

Misją  przedszkola „Słoneczko” jest rozwijanie indywidualnych zdolności i potencjału każdego dziecka . Pragniemy pomóc dziecku w praktycznym poznawaniu tajemnic otaczającego świata poprzez stworzenie najlepszych warunków umożliwiających jego pełen fizyczny, społeczny, emocjonalny i poznawczy rozwój. Przedszkole będzie funkcjonowało i opierało się na zasadach korczakowskich. Praca zostanie nastawiona na wszechstronny rozwój dziecka –  „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” – w tych kilku słowach można ująć credo pedagogiczne Janusza Korczaka. Przedszkole będzie propagowało oraz  zapewniało realizację praw dziecka według Janusza Korczaka:

• prawo do radości,
  • prawo do wyrażania swoich uczuć,
  • prawo do szacunku,
  • prawo do nauki poprzez zabawę,
  • prawo do niepowodzeń i łez,
  • prawo do własności,
  • prawo do bycia sobą,
  • prawo do niewiedzy,
  • prawo do upadków,
  • prawo do tajemnicy.

W codziennym planie zajęć naszego przedszkola zostanie wpleciona nauka języka obcego. Dzieci poprzez codzienne zabawy osłuchują się z językiem i mimowolnie kodują słówka  i wyrażenia.  Dostosowując formy, treści do zainteresowań i możliwości dzieci, będziemy wspierać ich naturalną ciekawość i entuzjazm do eksplorowania nowych języków.

Przedszkole „Słoneczko”  to placówka otwarta, przyjazna dla dzieci i rodziców, wychowująca człowieka twórczego, nastawionego na osiąganie sukcesu i radzenie sobie z trudnościami.

Państwa dzieci znajdą w naszym przedszkolu, wszystkie niezbędne narzędzia do rozwijania ukrytych zdolności i talentów.

Przedszkole  „Słoneczko” jest nastawione na pracę z młodszym, dwuletnim dzieckiem. Do tej pory dbałością o rozwój i wychowanie tak małych dzieci zajmowała się pedagogika opiekuńcza, a nie pedagogika przedszkolna. Przekroczenie przez dziecko 2,5-letnie, progu przedszkola to wyzwanie dla niego samego, rodziców i całego przedszkola.  Nasze przedszkole  wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rodziców i zadba o to, by placówka była miejscem przyjaznym dla młodszych dzieci, budując należyty fundament do późniejszej nauki w szkole.

Atuty przedszkola:

• zapewniamy opiekę przez 11 miesięcy (od września do lipca),
  • nowy, specjalnie dostosowany do potrzeb dzieci budynek,
  • własna kuchnia, zdrowe posiłki,
  • kadra to młody, wykwalifikowany zespół,
  • realizacja programów własnych, zgodnych z nową podstawą programową,
  • kolorowe,  duże, bogato wyposażone sale dla dzieci,
  •  zajęcia dodatkowe prowadzone przez instruktorów z odpowiednimi kwalifikacjami i doświadczeniem,
  • bezpieczny, duży ogród oraz certyfikowany plac zabaw,
  • atrakcyjny i urozmaicony kalendarz wydarzeń,
  • konkurencyjna cena,
  • zajęcia warsztatowe dla dzieci i rodziców,
  • „Mali mediatorzy” – przedszkole, które uczy dzieci rozwiązywania konfliktów i rozwijania umiejętności społecznych”.