Oferta Przedszkola

Niepubliczne Przedszkole „Słoneczko” położone jest w centrum Wierzchosławic. Mieści się w dużym budynku „zaadaptowanym” na potrzeby przedszkola. Przedszkole dysponuje bazą niezbędną do realizacji zadań statutowych i osiągania wysokiej jakości pracy. Każda grupa wiekowa ma własną, dużą i przestrzenną salę zabaw wraz z toaletą. Przedszkole posiada salę wielofunkcyjną, własną kuchnię oraz dużą jadalnie. Baza przedszkola jest sukcesywnie modernizowana i dostosowywana do potrzeb i oczekiwań dzieci, rodziców i nauczycieli.

REKRUTACJA 2023/2024

WIEK DZIECI: 2,5 – 6 lat

CZAS PRACY PRZEDSZKOLA: Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 6:30 – 17:00

CENNIK: Koszty pobytu dziecka w przedszkolu: 160 zł /miesiąc – opłata stała

WYŻYWIENIE: Podczas pobytu w naszym przedszkolu dzieci mają zapewnione smaczne i zdrowe posiłki.

Koszt wyżywienia dziecka: 13 zł /dzień (śniadanie, obiad, podwieczorek)

Kwota za przedszkole płatna do 10-tego każdego miesiąca na rachunek:

NUMER KONTA BANKOWEGO:

ING Bank Śląski S.A

OFERTA EDUKACYJNA

Praca wychowawczo – dydaktyczna w Niepublicznym Przedszkolu „Słoneczko” planowana jest zgodne z nową Podstawą Programową Wychowania Przedszkolnego (Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 14 luty 2017r. – Dziennik Ustaw z dnia 24 lutego 2017r. ). Realizujemy programy nauczania oraz programy własne zgodne z nową podstawą programową:

NASZE METODY PRACY W PRZEDSZKOLU:

Metoda Batii Strauss – opiera się na: wykorzystaniu elementów ruchu, tańca, gestów, śpiewu, gry na prostych instrumentach perkusyjnych; stwarzaniu dzieciom możliwości zabawy z muzyką, przez co staje się lubiana i chętnie słuchana; aktywnym słuchaniu łatwo przyswajanej muzyki poważnej; obcowaniu z nią i czerpaniu z niej tego co najlepsze: piękna, wrażliwości, pomysłowości, muzykalności; uruchamianiu wyobraźni oraz przełamywaniu oporów związanych z publicznym występem.

Metoda KLANZY – pedagogika zabawy- metoda oparta na wielokierunkowej aktywności dziecięcej, łączy w sobie w szczególności ruch, muzykę, taniec, działania plastyczne, działania poznawcze. Metoda gimnastyki twórczej C. Orffa i R. Labana – pracując ta metodą wykorzystuje się różne formy ruchu, w tym również pantomimę, opowieść muzyczno-ruchową. Metoda pozwala na wykorzystanie ekspresji dziecka i jego inwencji. Umożliwia podejmowanie decyzji. Łączy w sobie dwa światy muzyki i ruchu.

Metoda ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne – udział w ćwiczeniach metodą W. Sherborne ma na celu stworzyć dziecku okazję do poznania własnego ciała, usprawnienia motoryki, poczucia swojej siły, sprawności i w związku z tym możliwości ruchowych.

Metoda Knillów – metoda gimnastyki rozwijająca koordynację słuchowo-wzrokowo-ruchową. Doskonale rozwija poczucie rytmu i sprawność fizyczną. Jest to rodzaj gimnastyki utanecznionej, polegającej na poszukiwaniu coraz to nowych form ruchu sprzężonego z rytmem. Muzyka z zastosowaniem przyborów. Zajęcia polegają na naśladowaniu ruchów prowadzącego. Dzieci odwzorowują ruchy nauczycielki, a także wprowadzają własne kreatywne ćwiczenia.

Metoda czynnościowego nauczania matematyki Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej, doskonale wykorzystuje możliwości i prawidłowości rozwojowe małego dziecka. Pozwala działać, doświadczać, rozwiązywać problemy, wyciągać wnioski, przewidywać, cieszyć się z każdego działania. Uczy logicznego myślenia i rozwija wyobraźnię.

Oraz:

• elementy koncepcji pedagogicznej Marii Montessori,
  • elementy terapii pedagogicznej,
  • muzykoterapia, bajkoterapia,
  • elementy sensoplastyki (zajęcia plastyczne działająca na wszystkie zmysły).

Wszystkie metody pracy z dzieckiem uwzględniać będą podstawową formę aktywności – zabawę